Styl makijażu ślubnego

Wybór odpowiedniego makijażu ślubnego wcale do prostych nie należy. Wiele kobiet po prostu nie wie jaki w gruncie rzeczy chciałyby mieć makeup na ślubie. Nie jest to tylko kwestia upodobań, czy znajomość aktualnych trendów, ale po prostu dużo osób nie wie jaki makijaż będzie odpowiedni tego dnia. Tak naprawdę nie ma tutaj jakiś wytycznych. Makijaż na ślub wcale nie musi być delikatny, jak najbardziej może być wyrazisty. Przede wszystkim jednak musisz się dobrze w nim czuć, a ponadto musi pasować do całego wizerunku.

Gdzie wykonać ślubny makijaż? Tutaj właściwie mamy dwie drogi do wyboru. Możemy udać się do zakładu kosmetycznego, albo zamówić profesjonalną wizażystkę, która dojedzie do nas w dniu ślubu. Druga opcja z pewnością jest dużo bardziej wygodniejsza. Warto również podkreślić, że istnieje pewna różnica miedzy wizażystką a kosmetyczką. Tak naprawdę często te zawody są ze sobą mylone.

Wiele kobiet nie potrafi odpowiedzieć sobie na podstawowe i bardzo ważne pytanie, a mianowicie „Jaki makijaż ślubny chcą wykonać dla siebie w tym jakże ważnym dniu”. Wiele z Was drogie Panie ma z tym dylemat i zastanawia się czy dany makeup będzie po prostu odpowiedni. Dlatego podążając w tym kierunku, dobrze optymalnie rozwiązać taki problem podchodząc do takowego zagadnienia w odpowiedni do tego sposób. Przede wszystkim przedstawić siebie jako osobę którą zrozumie wizażystka, wykorzysta przy tym wszystkie uwagi i sugestie, stosujmy już sprawdzone dla nas bazy oraz podkłady, lecz nie obawiajmy się przy tym postawić na coś innego.

Makijaż ślubny, czyli na pewno wykonaj go u wizażystki

Oczywiście przyjęło się, iż makijaż ślubny dobrze wykonać w zakładzie kosmetycznym. Ale trzeba tutaj zaznaczyć, iż istnieje pewna różnica między pojęciem kosmetyczka a wizażystka. Często są one ze sobą mylone. Oczywiście ta pierwsza również może wykonać makijaż, jednak zazwyczaj nie jest ona ekspertką w tej dziedzinie, a głównie zajmuje się zabiegami kosmetycznymi, bądź wykonuje makijaż permanentny. Lepiej zdecydować się na usługi wizażystki, której domeną są właśnie makijaże. Bez względu na jaką opcję się zdecydujesz to przede wszystkim powinna być to osoba posiadająca doświadczenie, wiedzę, umiejętności oraz informację na temat najnowszych trendów stosowanych w świecie mody. Pamiętajmy przy tym o pojawieniu się u niej długo przed naszym weselem, tak aby móc rozważyć nie jedno a wiele rozwiązań, wzorów, kolorów czy opcji jakie będziemy mieć do zastosowania. Nie żałujmy sobie takiej przyjemności, wizażystka podkreśli nasze walory i ukryje pewne niedoskonałości.

Skromny makijaż ślubny, nie zawsze musi być zły

Wbrew pozorom skromny makijaż ślubny, to coś co stosujemy coraz częściej i wcale nie prezentuje się on w złym świetle, wręcz przeciwnie uniwersalne oraz oryginalne rozwiązania, okazują się często strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Wynika to z tego, że nie chcemy w dniu ślubu eksperymentować, czyli stosować zabiegów kosmetycznych jakie nie zostały dotychczas sprawdzone czy potwierdzone. Jak przyznają wizażystki, zależy nam jedynie na podkreśleniu naturalnego piękna, co jest zresztą bardzo dobrym podejściem. Jednak nie da się tego uogólnić do kilku stwierdzeń. Oczywiście, że są osoby, które chcą być bardziej wyraziście pomalowane, ale grunt aby wszystko było do siebie dopasowane. Skromna suknia i prosta stylizacja włosów, wymaga mocniejszego podkreślenia oczu i zupełnie analogicznie w odmiennych sytuacjach.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s